Ile kosztuje strona internetowa?


Notice: Undefined index: titleWrapper in /home/karolz89/domains/89studio.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

W zależności od tego, czy skorzystamy z oferty agencji reklamowej ze Szczecina, czy przysłowiowego „studenta”, ceny strony WWW mogą wahać się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

Skąd taka różnica i gdzie skrywa się cała tajemnica tanich stron internetowych oferowanych na w wielu serwisach aukcyjnych?

Poznaj sekret tanich stron internetowych

Z ceną strony internetowej jest dokładnie tak samo jak z ceną lokalu. Lokal o wysokim standardzie, położony w centrum miasta przy ruchliwej ulicy będzie kosztował o wiele więcej, niż mały stary kiosk na peryferiach, gdzie ruch jest bliski zeru. W tym momencie prowadząc działalność usługową taką jak fryzjer, kosmetyczka, biuro prawnicze czy sklep musisz odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie: czy stać Cię na prowadzenie firmy na odległych peryferiach gdzie i tak będzie trzeba pozyskiwać klientów w inny sposób? Bo sami przecież do Ciebie nie trafią, a nawet jeśli im to się uda to sam wygląd ich odstraszy. Po drugiej stronie jednak są firmy, które nie muszą mieć firmy w centrum miasta, a wystarczy im tylko skromna wizytówka internetowa, ponieważ klient trafia do nich w zupełnie inny sposób. W takich przypadkach profesjonalna strona, widoczna wysoko w wynikach często nie ma sensu.
Teraz, poznając swojego klienta możesz określić, czy strona internetowa, której szukasz powinna być z niskiej, średniej lub wysokiej półki cenowej.

Czy tania strona internetowa może Tobie zaszkodzić?

Tu wszystko sprowadza się do rodzaju działalności jaką prowadzisz. Znajdzie się wiele osób, które uważają że tania strona internetowa ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Ja jednak uważam, że każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie. Jeśli chcesz konkurować w internecie z innymi firmami musisz zainwestować odpowiednią sumę pieniędzy, by odnieść z tego prawdziwe korzyści. Każda złotówka pozornych oszczędności na stronie internetowej działa tylko na Twoją niekorzyść.
Jeżeli konkurencja posiada profesjonalną stronę internetową, dopracowaną pod każdym względem, to nie ma co się łudzić, że osiągniesz taki sam efekt inwestując w stronę kilkadziesiąt złotych. Jest to tylko strata Twoich pieniędzy, bo po czasie zniechęcisz się to posiadania strony internetowej, albo kupisz drugą za odpowiednio wyższą cenę. Oczywiście wtedy drugi raz poniesiesz koszt, a w dodatku stracisz czas, w którym strona mogła faktycznie zarabiać.

Spodobał Ci się wpis?

Sprawdź koniecznie moją ofertę
Strony internetowe w Szczecinie

Czy warto wydać kilka tysięcy złotych na stronę internetową?

Tak i nie, tu odpowiedź nie jest tak prosta, jak w przypadku strony za kilkadziesiąt złotych. Nie każdy z nas musi mieć biuro czy lokal usługowy w najnowszym biurowcu na najlepszym piętrze w centrum miasta. Oczywiście każdy z nas do tego dąży, by firma miała tak wysoką pozycję na rynku i mogła sobie na to pozwolić. Jednak na samym początku warto rozsądnie podejść do tematu i określić cel strony WWW, którą chcemy posiadać.

Jak wybrać najlepszy projekt strony internetowej?

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie: czy strona internetowa ma podobać się Tobie, czy ma być dostosowana do potrzeb Twoich klientów.
To, tak oczywiste pytanie jest bardzo ważne podczas podejmowania decyzji o nowej stronie internetowej. Musisz wiedzieć, że nie da się stworzyć strony internetowej, która spełni oczekiwania wszystkich klientów. Są jednak rozwiązania, które sprawią, że będzie ona dopasowana w jak największym stopniu do ich potrzeb. To właśnie optymalizacja stanowi największą część ceny strony internetowej. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym akapicie.

Czas to pieniądz – Dlaczego kupując stronę internetową nie warto się targować?

Przy zakupie samochód często próbujemy się targować. W przypadku obniżenia ceny otrzymamy dokładnie ten samo samochód, który widzimy. Sprzedawca nie zabierze z niego foteli czy nie podmieni silnika. W przypadku usług internetowych jest trochę inaczej…
Strona internetowa jest czymś, co praktycznie w całości wymaga poświęcenia czasu, więc jeśli proponowana cena strony będzie przez Ciebie negocjowana i uda Ci się obniżyć jej cenę, to nie spodziewaj się, że będzie to dokładnie ten sam projekt, od którego zaczęła się rozmowa.

Ile kosztuje strona internetowa?

Finalnie cena strony internetowej uzależniona jest od czasu potrzebnego do jej stworzenia. Oczywiście cena godziny pracy zespołu projektantów, programistów, copyrighter’a, menagera zespołu może być różna w zależności od ich renomy, doświadczenia czy lokalizacji agencji. Nie mniej jednak wybierając stronę za 100 czy 200 złotych nie ma co liczyć, że to będzie produkt, który spełni oczekiwania Twoich klientów.

Kategorie:

Tagi: