Zaprojektowanie strony internetowej dla krakowskiej restauracji z tak pysznym menu było dla nas wyzwaniem.

Poprzeczka od samego początku była postawiona bardzo wysoko, bo jak przedstawić na stronie internetowej tak pyszne i działające na zmysły nie tylko wyglądem ale i zapachem menu krakowskiej restauracji „Dąbskie Jadło”.

Połączenie tradycyjnej polskiej kuchni z nowoczesnością

To jedno zdanie idealnie opisuje cały projekt strony internetowej dla restauracji „Dąbskie Jadło” w Krakowie. Sama restauracja wykorzystuje w swoim wystroju elementy spotykane w starych tradycyjnych kuchniach takie jak obrusy w kratę czy wszechobecne drewno. Wobec tego strona internetowa również została wzbogacona o elementy zaczerpnięte z tradycyjnych polskich restauracji.

Każdy projekt w 89 STUDIO ma w sobie coś niezwykłego, więc i w tym projekcie nie mogło tego zabraknąć. Tworząc stronę dla „Dąbskie Jadło” chcieliśmy by była ona klimatyczna i nawiązywała do wystroju samej restauracji, zachowując jednocześnie intuicyjność obsługi dla użytkowników.

Sprawdź co wyróżnia projekt strony internetowej dla Krakowskiej restauracji Dąbskie Jadło

Nawiązanie do tradycyjnego wystroju restauracji

Strona internetowa Dąbskie Jadło dzięki dużemu zdjęciu w tle potrafi działać na zmysły wirtualnych gości. Dodatkowym nawiązaniem do tradycyjnego wystroju restauracji było wykorzystanie zdjęć z fakturą drewna w takich elementach jak menu czy tło podstron.

Prosta strona internetowa i system do zarządzania treścią

Strona internetowa Dabskiejadlo.pl zawiera głównie ofertę restauracji, pokazaną w bardzo przejrzysty sposób. Aby mieć pełną kontrolę nad takimi elementami strony jak menu, cennik, oferta promocyjna do strony dołączyliśmy niezwykle intuicyjny CMS skrojony na miarę restauracji. Dzięki temu w jednej chwili możemy dodać kolejne pozycje do menu, zmienić ofertę lub ustawić „Danie Szefa kuchni”.

Backstretch – tło idealnie dopasowane do wszystkich ekranów

Dostosowanie tła tak by idealnie pokrywało cały ekran bez względu na jego szerokość czy wysokość jest możliwe dzięki dodatkowej bibliotece dbającej o to by grafika czy też slider ze zdjęciami będący tłem strony zawsze pokrywał jej całą szerokość i wysokość bez zniekształcania zdjęć.

Szef kuchni poleca

Jeśli ciekawi Cię co się za tym kryje to nie musisz długo szukać. Pierwsze co możesz zobaczyć na zaprojektowanej przez nas stronie to „szef kuchni poleca”, a tam oferta jakiej z pewnością nikt z nas by nie odmówił.

Jak przygotować menu na stronie internetowej restauracji?

Ze smakiem… A tak na poważnie to nie tak łatwo jest zrobić dobre menu. Tak jak w życiu tak i podczas projektowania wszystko można utrudnić lub sprawić by było nieczytelne. Staraliśmy się jak tylko mogliśmy by tego uniknąć i udało się. Przy projektowaniu zdecydowaliśmy się troszkę zwęzić sekcję z treścią na stronach menu tak by dwie kolumny z ceną i wagą znajdujące się po prawej stronie były czytelniejsze.. Dodatkowo pogrupowaliśmy wszystko tak jak w tradycyjnej karcie dań. Projektując stronę menu chcieliśmy również uniknąć rozbijania oferty na kilka dodatkowych stron, w zamian dla zwiększenia czytelności daliśmy duże nagłówki wyróżniające każdą sekcję.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

System do zarządzania treścią

Integracja strony z systemem do łatwego zarządzania treścią

backstretch

Zdjęcie w tle idealnie dopasowane do wymiarów strony

Integracja z google analitics

Integracja strony z systemem do monitorowania ruchu i zachowania na stronie