Projekt strony internetowej dla firmy zajmującej się przewozem osób pozornie wydawał się prosty. Naszym celem było wykonanie strony internetowej pozwalającej w wygodny sposób skorzystać z usług TAXI 5 osobom będącym głównie w podróży.

Znając grupę potencjalnych odbiorców musieliśmy zrobić wszystko by dostosować stronę do ich urządzeń oraz sprawić by strona wczytywała się dla nich jak najszybciej. Postanowiliśmy stworzyć stronę typu one page rozszerzoną o kilka prostych podstron z szerzej opisaną ofertą stanowiącą dodatek do strony głównej. One page to przede wszystkim przedstawienie pełnej oferty na jednej stronie, jest to ciekawa opcja dla osób przeglądających stronę gdyż nie muszą one czekać na wczytanie się konkretnych podstron, a wszystko czego potrzebują ,widzą przesuwając ekran komputera bądź smartphona w górę lub w dół. Rozwiązanie to wydawało się dla nas wręcz idealne zważywszy na to, że osoby będące w podróży mogły spotkać się z miejscowym brakiem zasięgu, skutkiem czego wybrana przez nich kolejna podstrona z ofertą, cennikiem czy danymi kontaktowymi mogłaby się nie wczytać

OnePage nie był jednak bez wad. Wrzucenie wszystkich informacji na jedną stronę utrudnia proces pozycjonowania. To jednak nie okazało się problemem nie do przeskoczenia, postanowiliśmy rozszerzyć OnePage o kilka istotnych z naszego punktu podstron. Dzięki tej drobnej modyfikacji, mogliśmy szybciej doprowadzić stronę na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania.

Zobacz dlaczego strona internetowa Taxi 5 jest tak wyjątkowa.

DOSTOSOWANIE DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Najważniejszym celem podczas projektowania strony internetowej dla Taxi 5 było jak najlepsze dostosowanie i zoptymalizowanie jej do smartphonów. Po pierwszych miesiącach okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponad 70% użytkowników wchodzących na stronę robiło to przez urządzenia mobilne.

STRONA INTERNETOWA Z ONE PAGE MENU

Taxi 5 to strona one page z menu opartym na kotwicach, ale nie do końca. Tutaj musieliśmy rozwiązać problem menu na podstronach z ofertą. Rozwiązanie okazało się zaskakująco proste, a dzięki temu z dowolnej podstrony można wrócić do oferty, cennika czy formularza kontaktowego na stronie głównej.

ONE PAGE SEO

Optymalizacja strony wymaga wdrożenia wielu dodatkowych rozwiązań systemowych. Optymalizacja OnePage jest pod tym względem o wiele trudniejsza. Dla 89 STUDIO optymalizacja stron jest czymś niezwykle istotnym, doskonale wiemy że strona internetowa ma zarabiać i przyciągać klientów, a nie tylko zajmować ostatnie pozycje.

TAXI 5 to coś więcej niż zwykła miejska taksówka

Strona internetowa Taxi to przede wszystkim podkreślenie indywidualnego podejścia do każdego klienta co widać już od pierwszej chwili pobytu na stronie.

Oferta przewozu osób jakiej nigdzie nie było

Strona Taxi mogła wyglądać tak jak setki innych stron tego typu… gdyby nie trafiła w ręce 89 STUDIO. Projektując stronę skupiliśmy się na łatwości odnalezienia informacji, których mógłby szukać potencjalny klient. Stąd właśnie tak rozbudowana oferta podzielona na dwie sekcje widoczna tuż pod sliderem.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Formularz kontaktowy

Zaawansowany formularz kontaktowy na stronie internetowej, pozwalający przeglądać wysłane maile z poziomu strony.

Google maps

Dzięki mapie oferta Taxi 5 jest jeszcze bardziej widoczna dla użytkowników mobilnych.

Integracja z Google Analytics

Integracja strony z Google Analytics pozwala śledzić liczbę odwiedzin oraz zachowanie użytkowników na stronie.