Podrawie

Jeśli aktywny wypoczynek to tylko spływy kajakowe z Podrawie. Jak wiadomo najlepsze spływy kajakowe rzeką Drawą muszą mieć najlepszą stronę internetową. I tu pojawia się 89 STUDIO z niesamowitymi pomysłami.

Podrawie to nie tylko spływy kajakowe rzeką Drawą, Korytnicą, Mierzęcką Strugą, ale również oferta spływów firmowych, zimowych czy weekendowych. Chyba każdy z nas marzy o aktywnym wypoczynku z dala od zgiełku miasta w wygodnym kajaku pośrodku natury. Zanim jednak mogliśmy nacieszyć się tym wszystkim musieliśmy stworzyć stronę internetową oddającą niesamowity klimat spływów kajakowych.

Przy projektowaniu strony internetowej musieliśmy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie. Jak wyróżnić stronę ze spływami kajakowymi i przyciągnąć na nią zainteresowane osoby. Z odpowiedzią na to pytanie nie mieliśmy problemów, doskonale czujemy potrzeby naszych klientów i wiemy jak stworzyć dla nich IDEALNE projekty.

Dokładnie tak było ze stroną internetową dla Podrawie. Oprócz bogato opisanej oferty samych spływów, można również na niej znaleźć wiele informacji pomagających przygotować się do spływu kajakowego, zapoznać się ze sprzętem czy obejrzeć galerię zdjęć z wybranej rzeki.

Wszystkie te informacje połączyliśmy z niesamowitymi zdjęciami spływów kajakowych otrzymanymi od właściciela firmy. W efekcie końcowym strona internetowa Podrawie.pl tworzy klimat niesamowitej przygody i dobrej zabawy.

Sprawdź co wyróżnia stronę internetową Podrawie

Emocje i niesamowita przygoda

Już od pierwszych sekund strona internetowa działa na nasze emocje. Wszystkie zdjęcia w tle na stronie głównej zostały wykonane „z kajaka”, dzięki temu możesz poczuć i zobaczyć to co czeka Cię na spływie, ale to nie wszystko… Na każdej stronie oferty dodaliśmy jedno zdjęcie najlepiej opisujące to co może Cię spotkać decydując się na wybraną rzekę.

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy może wyglądać zwyczajnie tak jak na setkach innych stron, a może też być pomocny dla użytkowników tak jak na nowej stronie. Nikt z nas nie lubi szukać kontaktu, który często znajduje się na osobnej podstronie lub wysyłać maila przez osobnego klienta pocztowego. Na nowej stronie formularz kontaktowy jest tam gdzie użytkownik tego by chciał. Każda oferta posiada formularz kontaktowy poruszający się za użytkownikiem, dzięki czemu nie trzeba już przeklikiwać się przez stronę, czy przewijać ją w górę albo w dół.

Rozbudowana galeria zdjęć

Galeria zdjęć Podrawie.pl była prawdziwym wyzwaniem. Tutaj musieliśmy stworzyć coś co nie zanudzi użytkownika i będzie w pewnym stopniu uporządkowane. Galeria została podzielona na rzeki główne, dodatkowo każdą rzekę podzieliliśmy na odcinki i dodaliśmy możliwość ich filtrowania. Dzięki temu oglądając galerię nie musimy się zastanawiać z jakiego miejsca pochodzą zdjęcia.

Najlepsze oferty spływów kajakowych widoczne już na pierwszym ekranie

Duże zdjęcie lub film plus jedno zdanie na głównym ekranie strony internetowej to trend ostatnich czasów, ale w tym projekcie chcieliśmy lepiej wykorzystać powierzoną nam przestrzeń. Tak właśnie powstał projekt pierwszej sekcji strony głównej, gdzie oprócz niesamowicie klimatycznego zdjęcia w tle dodaliśmy trzy najlepsze oferty spływów kajakowych.

Moda na slidery przemija, ale tylko te słabe…

Dobrze wykorzystane możliwości slidera potrafią uatrakcyjnić nawet najbardziej nowoczesną stronę internetową. Dzięki zastosowaniu slidera do aktualności na stronie głównej udało się nam zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca i zachować przy tym dużą czytelność strony.

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Niby nic trudnego, a wiele pytań osób zainteresowanych ofertą spływów kajakowych sprawiło, że znaleźliśmy miejsce by już na stronie głównej odpowiedzieć na najważniejsze z nich.

Galeria zdjęć wyróżnia się spośród wielu innych zamieszczonych na podobnych stronach internetowych.
Liczba rzek w ofercie firm jest naprawdę spora. W dodatku każda rzeka to masa odcinków. Szkoda byłoby pakować wszystko do jednego worka i zabijać klimat tylu niesamowitych miejsc. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć rozbudowaną galerię zdjęć z podziałem na konkretne odcinki rozszerzone o opis widoczny nad galerią.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Strona z CMS Drupal

System skrojony na miarę, idealny do zarządzania stroną internetową oraz zaawansowaną galerią,

Integracja z social media

integracja strony z social media dzięki modułowi ShareThis

Integracja z google analitics

System do monitorowania ruchu i zachowania na stronie

Dąbskie Jadło

Zaprojektowanie strony internetowej dla krakowskiej restauracji z tak pysznym menu było dla nas wyzwaniem.

Poprzeczka od samego początku była postawiona bardzo wysoko, bo jak przedstawić na stronie internetowej tak pyszne i działające na zmysły nie tylko wyglądem ale i zapachem menu krakowskiej restauracji „Dąbskie Jadło”.

Połączenie tradycyjnej polskiej kuchni z nowoczesnością

To jedno zdanie idealnie opisuje cały projekt strony internetowej dla restauracji „Dąbskie Jadło” w Krakowie. Sama restauracja wykorzystuje w swoim wystroju elementy spotykane w starych tradycyjnych kuchniach takie jak obrusy w kratę czy wszechobecne drewno. Wobec tego strona internetowa również została wzbogacona o elementy zaczerpnięte z tradycyjnych polskich restauracji.

Każdy projekt w 89 STUDIO ma w sobie coś niezwykłego, więc i w tym projekcie nie mogło tego zabraknąć. Tworząc stronę dla „Dąbskie Jadło” chcieliśmy by była ona klimatyczna i nawiązywała do wystroju samej restauracji, zachowując jednocześnie intuicyjność obsługi dla użytkowników.

Sprawdź co wyróżnia projekt strony internetowej dla Krakowskiej restauracji Dąbskie Jadło

Nawiązanie do tradycyjnego wystroju restauracji

Strona internetowa Dąbskie Jadło dzięki dużemu zdjęciu w tle potrafi działać na zmysły wirtualnych gości. Dodatkowym nawiązaniem do tradycyjnego wystroju restauracji było wykorzystanie zdjęć z fakturą drewna w takich elementach jak menu czy tło podstron.

Prosta strona internetowa i system do zarządzania treścią

Strona internetowa Dabskiejadlo.pl zawiera głównie ofertę restauracji, pokazaną w bardzo przejrzysty sposób. Aby mieć pełną kontrolę nad takimi elementami strony jak menu, cennik, oferta promocyjna do strony dołączyliśmy niezwykle intuicyjny CMS skrojony na miarę restauracji. Dzięki temu w jednej chwili możemy dodać kolejne pozycje do menu, zmienić ofertę lub ustawić „Danie Szefa kuchni”.

Backstretch – tło idealnie dopasowane do wszystkich ekranów

Dostosowanie tła tak by idealnie pokrywało cały ekran bez względu na jego szerokość czy wysokość jest możliwe dzięki dodatkowej bibliotece dbającej o to by grafika czy też slider ze zdjęciami będący tłem strony zawsze pokrywał jej całą szerokość i wysokość bez zniekształcania zdjęć.

Szef kuchni poleca

Jeśli ciekawi Cię co się za tym kryje to nie musisz długo szukać. Pierwsze co możesz zobaczyć na zaprojektowanej przez nas stronie to „szef kuchni poleca”, a tam oferta jakiej z pewnością nikt z nas by nie odmówił.

Jak przygotować menu na stronie internetowej restauracji?

Ze smakiem… A tak na poważnie to nie tak łatwo jest zrobić dobre menu. Tak jak w życiu tak i podczas projektowania wszystko można utrudnić lub sprawić by było nieczytelne. Staraliśmy się jak tylko mogliśmy by tego uniknąć i udało się. Przy projektowaniu zdecydowaliśmy się troszkę zwęzić sekcję z treścią na stronach menu tak by dwie kolumny z ceną i wagą znajdujące się po prawej stronie były czytelniejsze.. Dodatkowo pogrupowaliśmy wszystko tak jak w tradycyjnej karcie dań. Projektując stronę menu chcieliśmy również uniknąć rozbijania oferty na kilka dodatkowych stron, w zamian dla zwiększenia czytelności daliśmy duże nagłówki wyróżniające każdą sekcję.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

System do zarządzania treścią

Integracja strony z systemem do łatwego zarządzania treścią

backstretch

Zdjęcie w tle idealnie dopasowane do wymiarów strony

Integracja z google analitics

Integracja strony z systemem do monitorowania ruchu i zachowania na stronie

Medliner

Stworzenie projektu graficznego i wykonanie strony internetowej profesjonalnych urządzeń do makijażu permanentnego Medliner to niezwykle ciekawy temat.

„Idealna linia brwi i perfekcyjna czerwień ust” może nie są męską domeną, ale postanowiliśmy przyjąć wyzwanie i stworzyć stronę internetową podkreślającą niesamowite atuty urządzeń do makijażu permanentnego Medliner.

Mimo że branża kosmetyczna jest nam doskonale znana to do każdego projektu podchodzimy indywidualnie odkrywając wyjątkowość i przewagę produktu nad innymi. Nie inaczej było z projektem Medliner. Do podkreślenia kobiecości i profesjonalnej linii urządzeń wybraliśmy głęboką czerwień. Strona główna Medliner to na przemian występujące kolory – biały i czerwony, idealnie kontrastujące ze sobą.

Sprawdź czym wyróżnia się projekt strony internetowej Medliner

NOWOCZESNY I WYRAZISTY DESIGN
Tworząc stronę Medliner.pl chcieliśmy podkreślić jej wyglądem zalety urządzenia do makijażu permanentnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na duże czerwone sekcje z tekstem i efektem parallax.
WYKORZYSTANIE FRAMEWORK’A BOOTSTRAP 3
Dzięki wykorzystaniu dodatków oferowanych przez framework Bootstrap 3, w niezwykle szybki i atrakcyjny sposób mogliśmy przedstawić finansowanie czy informacje o samym produkcie.
POZOSTAŁE PRODUKTY Z OFERTY
Medliner to nie tylko strona poświęcona samym urządzeniom do makijażu permanentnego, ale również barwniki i akcesoria najwyższej jakości. Dlatego też każda podstrona z ofertą została rozszerzona o moduł wyświetlający dodatkowe produkty z oferty.

Czerwień podkreślająca kobiecość urządzeń do makijażu

Na myśl o stronie urządzeń do makijażu permanentnego, pierwsze co przyszło nam do głowy to kolor czerwony i czarny. Te dwa kolor idealnie podkreślają kobiecość tego urządzenia, które służy przecież do makijażu permanentnego ust, brwi i oczu..

Strona produktów do makijażu permanentnego

Strona Medliner tak jak wspomnieliśmy to przede wszystkim szeroka oferta produktów. Tworząc stronę produktów, dla większej czytelności i atrakcyjności zdecydowaliśmy się na przedstawienie ich w boxach, ułożonych po trzy w każdym rzędzie. Dzięki temu same zdjęcia produktów mogły być większe, a tekst pod nimi bardziej czytelny. Finalnie wszystko zostało uatrakcyjnione animacją ładowania kolejnych elementów widoczną podczas przewijania strony w dół.

Dbałość o każdy szczegół oferty

Każdy z produktów dostępnych na stronie, oprócz zdjęcia głównego rozszerzony został o możliwość dodania galerii oraz linku z dostępem do sklepu gdzie można go zakupić. Niby prosta rzecz, ale dzięki odrębnemu polu na link, każda osoba zarządzająca stroną będzie o tym pamiętała.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Integracja z social media

Integracja strony internetowej z modułem social media ShareThis.

Efekt parallax

Wykorzystanie efektu parallax na stronie, dzięki któremu elementy tła przesuwają się z inną prędkością niż sama strona.

Integracja z google analitics

Integracja strony z systemem do monitorowania ruchu i zachowania na stronie.

Fire Stop Instal

W każdej firmie, szczególnie z długą historią przychodzi moment gdy trzeba odświeżyć jej wizerunek. Tak również było i tym razem z Fire Stop Install.

Wizerunek jest niesamowicie ważny zarówno w życiu codziennym jaki i relacjach biznesowych. To od niego często zależy pierwsze wrażenie. Zadaniem 89 STUDIO było stworzenie od podstaw nowego wizerunku firmy Fire Stop Install z siedzibą w Szczecinie. Dla firmy zostało finalnie przygotowane nowe logo oraz drukowane materiały reklamowe takie jak wizytówki i papier firmowy.

Logo firmy Fire Stop Install miało nawiązywać do ich działalności. Postawiliśmy więc na projekt sygnetu, przedstawiający zamknięty płomień oraz ognisto pomarańczowa kolorystykę nawiązującą do kolorów starego logo firmy, które towarzyszyło im przez cały wcześniejszy okres działalności.

Poznaj nowe logo wykonane dla firmy Fire Stop Instal

Dokumenty firmowe – Identyfikacja wizualna

Profesjonalna firma, wymaga równie profesjonalnego podejścia do odświeżenia wizerunku. Nie zamierzaliśmy ograniczyć działań do wysłania kilku projektów logo na białym tle. Tworząc nowe logo postawiliśmy również na jego kompleksową identyfikacje wizualną. Stworzyliśmy wiele elementów, które razem składały się w spójną całość.

Wizytówka firmowa – identyfikacja wizualna

Projekt nowego logo firmy wygląda niesamowicie nie tylko na białym, ale również na czarnym tle. Idealnym przykładem tego jest zaprojektowana przez nas nowa wizytówka firmowa.

Długopis firmowy z logo

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy skończyli projekt na identyfikacji materiałów drukowanych. Logo firmy idealnie pasuje do czarnych długopisów, a wytłaczany napis z nazwą firmy nie zwraca tak uwagi, dzięki czemu całość wygląda gustownie i nie rzuca się w oczy jak typowy długopis z reklamą.

Logo firmy na kubkach firmowych

Tworząc nowe logo pomyśleliśmy również o fanach kawy i herbaty. Dla nich przygotowaliśmy identyfikację wizualną z nowym logo w dwóch wersjach kolorystycznych.

Zobacz jak zaprojektowane przez 89 STUDIO logo wygląda na pozostałych materiałach reklamowych

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Stopka mailowa
Przygotowanie i zainstalowanie na kontach pracowników stopki mailowej z nowym logo.

Szablon dokumentów internetowych
Przygotowanie szablonu dokumentów elektronicznych z logo firmy

TAXI 5

Projekt strony internetowej dla firmy zajmującej się przewozem osób pozornie wydawał się prosty. Naszym celem było wykonanie strony internetowej pozwalającej w wygodny sposób skorzystać z usług TAXI 5 osobom będącym głównie w podróży.

Znając grupę potencjalnych odbiorców musieliśmy zrobić wszystko by dostosować stronę do ich urządzeń oraz sprawić by strona wczytywała się dla nich jak najszybciej. Postanowiliśmy stworzyć stronę typu one page rozszerzoną o kilka prostych podstron z szerzej opisaną ofertą stanowiącą dodatek do strony głównej. One page to przede wszystkim przedstawienie pełnej oferty na jednej stronie, jest to ciekawa opcja dla osób przeglądających stronę gdyż nie muszą one czekać na wczytanie się konkretnych podstron, a wszystko czego potrzebują ,widzą przesuwając ekran komputera bądź smartphona w górę lub w dół. Rozwiązanie to wydawało się dla nas wręcz idealne zważywszy na to, że osoby będące w podróży mogły spotkać się z miejscowym brakiem zasięgu, skutkiem czego wybrana przez nich kolejna podstrona z ofertą, cennikiem czy danymi kontaktowymi mogłaby się nie wczytać

OnePage nie był jednak bez wad. Wrzucenie wszystkich informacji na jedną stronę utrudnia proces pozycjonowania. To jednak nie okazało się problemem nie do przeskoczenia, postanowiliśmy rozszerzyć OnePage o kilka istotnych z naszego punktu podstron. Dzięki tej drobnej modyfikacji, mogliśmy szybciej doprowadzić stronę na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania.

Zobacz dlaczego strona internetowa Taxi 5 jest tak wyjątkowa.

DOSTOSOWANIE DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Najważniejszym celem podczas projektowania strony internetowej dla Taxi 5 było jak najlepsze dostosowanie i zoptymalizowanie jej do smartphonów. Po pierwszych miesiącach okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponad 70% użytkowników wchodzących na stronę robiło to przez urządzenia mobilne.

STRONA INTERNETOWA Z ONE PAGE MENU

Taxi 5 to strona one page z menu opartym na kotwicach, ale nie do końca. Tutaj musieliśmy rozwiązać problem menu na podstronach z ofertą. Rozwiązanie okazało się zaskakująco proste, a dzięki temu z dowolnej podstrony można wrócić do oferty, cennika czy formularza kontaktowego na stronie głównej.

ONE PAGE SEO

Optymalizacja strony wymaga wdrożenia wielu dodatkowych rozwiązań systemowych. Optymalizacja OnePage jest pod tym względem o wiele trudniejsza. Dla 89 STUDIO optymalizacja stron jest czymś niezwykle istotnym, doskonale wiemy że strona internetowa ma zarabiać i przyciągać klientów, a nie tylko zajmować ostatnie pozycje.

TAXI 5 to coś więcej niż zwykła miejska taksówka

Strona internetowa Taxi to przede wszystkim podkreślenie indywidualnego podejścia do każdego klienta co widać już od pierwszej chwili pobytu na stronie.

Oferta przewozu osób jakiej nigdzie nie było

Strona Taxi mogła wyglądać tak jak setki innych stron tego typu… gdyby nie trafiła w ręce 89 STUDIO. Projektując stronę skupiliśmy się na łatwości odnalezienia informacji, których mógłby szukać potencjalny klient. Stąd właśnie tak rozbudowana oferta podzielona na dwie sekcje widoczna tuż pod sliderem.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Formularz kontaktowy

Zaawansowany formularz kontaktowy na stronie internetowej, pozwalający przeglądać wysłane maile z poziomu strony.

Google maps

Dzięki mapie oferta Taxi 5 jest jeszcze bardziej widoczna dla użytkowników mobilnych.

Integracja z Google Analytics

Integracja strony z Google Analytics pozwala śledzić liczbę odwiedzin oraz zachowanie użytkowników na stronie.

M2 SUMMER HOUSE

Zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej dla M2 Summer House było czystą przyjemnością. Naszym celem było przede wszystkim podkreślenie wyjątkowej oferty wynajmu niezwykle nowoczesnych domków letniskowych ulokowanych nad polskim morzem.

Zadanie bardzo ambitne, więc z jeszcze większą chęcią chcieliśmy je wykonać. Strona internetowa wykonana dla M2 Summer House musiała nie tylko podkreślać wysoki standard i nowoczesne wzornictwo, ale również trafiać z przekazem do klienta. Wspólnie uznaliśmy że idealnym podkreśleniem nowoczesności oraz wysokich standardów domków letniskowych nad morzem będzie połączenie koloru złotego i granatowego. Dopełnieniem całego projektu było wykorzystanie skosów w nagłówkach podstron, które nadały nowoczesny charakter całej witrynie internetowej.

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie przemycili do projektu kilka rozwiązań, które naszym zdaniem w znaczącym stopniu ułatwiły użytkownikom nawigację po stronie. Największym wyzwaniem była czytelność oferty zarówno dla osób korzystających z urządzeń stacjonarnych jak i smartphonów. Dzięki doświadczeniom z poprzednich projektów poradziliśmy sobie z tym bez większych problemów.

Sprawdź co wyróżnia ten projekt

NOWOCZESNY DESIGN I UŻYTECZNOŚĆ

Strona Domki M2 to idealny przykład, że nowoczesny design może iść w parze z użytecznością. Dzięki poznaniu potrzeb osób szukających oferty wynajmu domków nad morzem, wiedzieliśmy że część z nich korzysta ze smartphonów oraz tabletów. Oczywiście wykorzystaliśmy to między innymi przy tworzeniu strony z ofertą domków. W tym miejscu zrezygnowaliśmy z tworzenia kolejnych podstron dla każdej z ofert i całość w estetyczny sposób przedstawiliśmy na jednej stronie.

SYSTEM DO ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

Zapanowanie nad wszystkimi rozwiązaniami, zarządzanie galerią, czy optymalizacja strony nie była by tak intuicyjna gdyby strona nie opierała się o tak elastyczny system do zarządzania treścią jakim jest Drupal 7.

OPTYMALIZACJA STRON DO POZYCJONOWANIA

Oferta domków do wynajęcia nad morzem nie dotarła by do tak szerokiego grona odbiorców gdyby nie optymalizacja strony. Najtrudniejszym zadaniem było wybranie odpowiedniego systemu do zarządzania treścią, który pozwoliłby zachować odpowiedni stosunek treści do kodu strony.

Jak powinien wyglądać slider na stronie głównej

Dobrze zaprojektowany slider może nadać charakter całej stronie. Tak właśnie jest w przypadku strony dla M2 Summer House, gdzie slider podkreśla nowoczesność całej strony.

Jak podkreślić atuty oferty domków nad morzem?

Wystarczy dobrze zaprojektować pozostałą część strony, przedstawiając wszystko to czego chciała by osoba szukająca właśnie takiej oferty.

Jak zaprojektować stronę by widok oferty nie wydawał się monotonny?

Zalet wypoczynku w domkach letniskowych jest bardzo dużo. By uniknąć monotonni w wyglądzie strony, podzieliliśmy zalety na dwie sekcje o różnym układzie z zachowaniem wspólnego designu przez wewnętrzną delikatną złotą ramkę umieszczoną na każdym zdjęciu

Strona z ofertą i galerią domków letniskowych

Galeria najlepiej może oddać niepowtarzalny klimat domków letniskowych. Postaraliśmy się by każdy domek został jak najlepiej zaprezentowany, stąd też tuż przy galerii zdjęć znajdziesz najważniejsze informacje o każdym z dostępnych domków.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA WDROŻONE W PROJEKCIE

Formularz kontaktowy
Zaawansowany formularz kontaktowy na stronie internetowej, pozwalający przeglądać wysłane maile z poziomu strony.

Google maps
Mapa Google z lokalizacją domków nad morzem, w łatwy sposób pozwala wyznaczyć optymalną trasę dojazdu.

Integracja z Google Analytics
Integracja strony z Google Analytics pozwala śledzić liczbę odwiedzin oraz zachowanie użytkowników na stronie.